577 640 555
sws@sws.cz
 
 
Skladem
Rozšířené hledání
Váš obchod
Adobe licenční politika
 

Co je Adobe Creative Cloud for Teams

Adobe Creative Cloud je ucelený systém aplikací a služeb Adobe licencovaný formou předplatného. Jde o novou formu licencování software Adobe pro firmy a organizace, která zahrnuje předplatné na kreativní software a služby. V Cloudu dostáváte širokou škálu všech kreativních aplikací Adobe včetně všech exkluzivních aktualizací, spolu se spoustou dalších funkcí určených pro týmy, které činí práci v týmu, správu licencí a instalace a zavádění v organizaci, snazší než kdykoli dřív. Aplikace obsažené v Cloudu se stahují na lokální počítače, tudíž nemusíte být stále online, jak byste si mohli myslet. Jediné, co je nutné, je jednou za 99 dní připojit daný počítač k síti, aby si aplikace ověřily datum výročí předplatného. Součástí je také celá řada služeb. A to vše za dostupný roční poplatek.

Adobe Creative Cloud je dostupný pro komerční společnosti a domácí použití, pro státní správu a samosprávu a pro školy a neziskové instituce.

Dva plány předplatného

Adobe nabízí dva plány předplatného na Creative Cloud for teams – All Apps plan a Single App plan. All Apps plan zahrnuje všechny desktopové aplikace Adobe CC, speciální služby a další exkluzivní funkce a výhody. Potřebujete-li ovšem jen jeden CC produkt, jako např. InDesign CC nebo třeba InCopy CC, máte k dispozici Single App plan pro vámi zvolený samostatný produkt. Obě varianty lze samozřejmě kombinovat a vaše organizace může současně používat v jednom účtu Creative Cloud několik licencí All Apps a k tomu další licence Single App různých aplikací.

U obou plánů je k dispozici intuitivní webová administrátorská konzole, pomocí které administrátor může snadno přidávat, sledovat a přesouvat licence ve firmě či organizaci v rámci licence pro členství v Cloudu – platí to jak pro All Apps plan, tak pro Single App. užbě Creative Cloud™ je zahrnuto vše, co potřebujete pro intuitivní a společnou tvorbu.

Creative Cloud All Apps plan

Kompletní plán nabízí zákazníkům nejnovější kreativní desktopové aplikace, služby a obchodní nástroje, které potřebují pro tvorbu té nejzajímavější práce a ke spolupráci s ostatními.

Co je součástí?

 • Veškeré Adobe CC desktopové aplikace*, plus Acrobat a Lightroom, dále přístup ke všem updatům a novým verzím okamžitě, jakmile jsou k dispozici.
 • 100 GB cloudového úložiště na každou licenci pro sdílení souborů a spolupráci.
 • Expertní podpora Adobe, včetně dvou individuálních sezení s produktovým expertem Adobe za rok.
 • Přístup ke službám Creative Cloud jako je TypeKit, Story CC, Behance ProSite, Kuler, a integrace s Touch App.
 • Přístup k Business Catalyst® a až pěti hostovaným serverům.
 • A centralizovaná administrátorská konzole (Admin Console) pro snadné přidávání, sledování a přesouvání licencí.

Creative Cloud All Apps lze zakoupit jako licence na jméno NAMED nebo jako licence na zařízení a to buď DEVICE (obsahují poslední verzi 2018) nebo DEVICE Shared, které obsahují aktuální verze

Stará verze ALL APPS DEVICE zůstává i nadále v nabídce (zvýšila se cena) společně s novou verzí ALL APPS SHARED DEVICE. Lze je i obnovit na další období, ale doporučuje se přechod na SHARED DEVICE.

Kdo ze stávajících zákazníků (All Apps) chce instalovat Adobe CC 2019 verzi, musí migrovat na SHARED DEVICE (All Apps). Stávající DEVICE zákazníci (Single i All Apps) nebudou nikdy mít vyšší verzi než 2018, ani ti, kteří si koupí zcela novou licenci licenci ALL APPS DEVICE. Jen SHARED DEVICE obsahují nejnovější verze.

* Seznam aplikací v Creative Cloud All Apps: Photoshop, Lightroom, Illustrator, InDesign, Premiere Pro, After Effects, Dreamweaver, Muse, Animate/Flash Pro, Acrobat Pro, Audition, Bridge, Fireworks, Flash Builder, InCopy, Prelude, Media Encoder, Scout, SpeedGrade, Prelude Live Logger, pomocná aplikace Creative Cloud, herní sada SDK, Extension Manager a sada nástrojů ExtendScript.

Najděte si správný licenční plán pro vysokou školu nebo univerzitu

(Licence na zařízení DEVICE/DEVICE SHARED jsou pouze jako kompletní sady Adobe Creative Cloud, pro jednotlivé aplikace již není nabízeno.)

 

Licence na zařízení

Licence na jméno

Typ licence
(licence je možné kombinovat)

Vhodné do laboratoří a tříd s počítači

Vhodné pro malé pracovní skupiny, oddělení, studenty a do prostředí, kde se používají vlastní zařízení

Aplikace pro počítače

Všechny nejnovější aplikace pro počítače, včetně aplikací Photoshop CC a Illustrator CC

Všechny nejnovější aplikace pro počítače, včetně aplikací Photoshop CC a Illustrator CC

Mobilní aplikace a služby

 

Sdílení a synchronizace souborů (100 GB na uživatele)
Všechny nejnovější mobilní aplikace, včetně aplikací Capture CC a Photoshop Mix
Profil na webu Behance

Rozšířená nepřetržitá technická podpora a individuální přístup k produktovým specialistům

Možnosti platby

Jednorázová platba na 1 až 4 roky
Kdykoli je možné přidat další licence

Jednorázová platba na 1 až 4 roky
Kdykoli je možné přidat další licence

Creative Cloud Single App plan

Single app-plan je skvělou nabídkou pro zákazníky, kteří primárně při své kreativní práci využívají pouze jeden produkt, a zároveň chtějí díky Creative Cloudu zůstat na špici využíváním nejnovějších a nejlepších funkcí.

Aplikace dostupné v Single Appl plánu: Adobe Photoshop CC, Illustrator CC, InDesign® CC, Adobe Muse™ CC, Dreamweaver® CC, Animate/Flash® Professional CC, Adobe Premiere® Pro CC, After Effects CC, Audition® CC a InCopy® CC.

Co je součástí?

 • Jedna desktopová aplikace CC podle vaší volby spolu se všemi updaty a novými funkcemi ihned, jakmile jsou dostupné.
 • Přístup ke všem dalším CC desktopovým aplikacím ve formě 30 denní zkušební verze.
 • 20 GB cloudového úložiště pro sdílení souborů a spolupráci.
 • Přístup k Behance ProSite pro publikování vaší práce přední světové kreativní komunitě.
 • Centralizovaná administrátorská konzole (Admin Console) pro snadné přidávání, sledování a přesouvání licencí.

Podmínky nároku pro vzdělávací instituce

Na nákup produktů Adobe se slevou mají nárok následující typy institucí:

 • Akreditovaná veřejná nebo soukromá základní nebo střední škola zajišťující řádnou prezenční výuku pro třídy nebo školní okrsky pro tyto typy škol;
 • akreditovaná státní nebo soukromá univerzita či vyšší škola (včetně vyšší střední školy, pomaturitního studia a vyšších odborných škol) udělující tituly vyžadující nejméně dva roky řádného denního studia;
 • školní správní kanceláře nebo vzdělávací rady;
 • domácí školy schválené společností Adobe;
 • státní školy na území USA nebo Kanady;
 • jednotlivě jmenované vzdělávací subjekty schválené společností Adobe;
 • nemocnice v USA, pokud jsou v úplném vlastnictví vzdělávací instituce v tom smyslu, že je instituce výhradním vlastníkem nemocnice a jedinou entitou, která vzdělávací instituce provozuje;
 • vyšší vzdělávací výzkumné laboratoře, které jsou veřejnými institucemi a jsou uznávány americkým ministerstvem školství nebo kanadským ministerstvem vzdělávání pro jednotlivé provincie, vyučují studenty a mohou poskytnout kopii interních směrnic, které uvádějí vztah s danou univerzitou.

Ostatní příklady podmínek nároku, které jsou průběžně zveřejňovány na webu společnosti Adobe

Nezpůsobilé instituce

Následující typy institucí nárok nemají:

 • Školy a náboženské organizace bez akreditace;
 • muzea;
 • církve;
 • knihovny;
 • nemocnice v Kanadě;
 • školicí centra nebo školy udělující certifikáty za kurzy typu počítačové vzdělávání, včetně, ale nejen dále uvedené: Ziff Davis University, Learning Tree University, New Horizon Computer Learning Center, Teacher Training Centers,
 • vojenské školy, které neudělují akademické tituly;
 • výzkumné laboratoře neuznávané americkým ministerstvem školství nebo kanadskými ministerstvy vzdělávání pro jednotlivé provincie, například instituce uznávané americkým ministerstvem obrany, americkým ministerstvem pro energie nebo kanadskou národní radou pro výzkum. Nárok dále nemají laboratoře v USA definované jako centra výzkumu a vývoje financované z federálních zdrojů (FFRDC) a univerzitní přidružená výzkumná centra (UARC). Jedná se například o tyto instituce: Národní laboratoř Los Alamos, Národní laboratoř Sandia a Národní laboratoř Lawrence Livermora.

Další příklady institucí, na které se nevztahuje nárok, uvádí společnost Adobe příležitostně na svých webových stránkách.

Doklad o splnění podmínek

Společnost Adobe od prodejců vyžaduje, aby oprávněnost vzdělávacích institucí ověřili podle následujících zásad. Tato informace je součástí podepsané smlouvy uzavřené mezi společností Adobe a prodejcem. U nákupů prostřednictvím obchodu pro vzdělávací instituce společnost Adobe také vyžaduje identifikaci.

Co je Školní multilicence Adobe pro K-12?

Společnost Adobe nabízí základním a středním školám (K-12) výrazné úspory při hromadných nákupech počítačových aplikací sady Creative Cloud.
Školní multilicence K-12 poskytuje vzdělávacím institucím přístup k novým verzím a aktualizacím produktů Adobe na dané období. Umožňuje nainstalovat nejaktuálnější verzi sady Creative Cloud již od 25 počítačů, které jsou majetkem školy nebo které má škola v pronájmu, bez ohledu na počet zapsaných studentů.

Kdo je oprávněn pořídit si školní 25+ multilicenci?

 • Základní školy
 • Střední školy, střední odborné školy a odborná učiliště, gymnázia (bez podmínky zaměření) – soukromé i státní, které poskytují minimálně dvouleté denní studium (prezenční). VOŠ pouze v případě, že se jedná o jeden subjekt, zahrnující zároveň i střední školu.
 • Školy akreditované Ministerstvem školství (za podmínek v předchozích bodech).

Pro vysoké školy a univerzity nejsou celoškolské licence nabízeny.

Co obsahuje instalace?

 • Instalace zahrnuje více než 16 desktopových aplikací Adobe pro grafiku, web a video, mimo jiné programy Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat, Lightroom, Animate (dříve Flash), Dreamweaver, Premiere Pro, AfterEffects, Audition atd. Kompletní seznam aplikací v rámci Creative. Instalace neobsahuje žádné on-line služby ani aplikace pro mobilní zařízení.
 • K dispozici máte instalace pro platformy Windows i Apple Mac.
 • U vybraných programů (např. Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat, Dreamweaver, Flash) je možné nainstalovat českou jazykovou verzi.
 • Instalační balíček si vytváříte sami, není tedy nutné na školní počítače instalovat všechny aplikace.

Časové omezení licencí

 • Licence produktu Adobe Creative Cloud se dodávají pouze jako časově omezené. Školy mohou zakoupit licence na období od 1 do max. 4 let.
 • Cena za nákup na více let je prostým násobkem ceny za jeden rok.
 • Časově neomezené licence Adobe již delší dobu nenabízí, stejně tak již nejsou k dispozici staré verze typu CS3-CS6 (Adobe vždy prodává jen aktuální verze).

Multilicence pro více než 25 počítačů

 • Základní multilicenční sada obsahuje licence pro instalaci na 25 počítačích.
 • V případě potřeby lze další licence dokupovat, vždy však minimálně 25 licencí.

Multilicence pro více než 500 počítačů (Creative Cloud K-12 Enterprise Site Named License 500+)

Varianta školní multilicence pro základní a střední školy (K-12 500+ NAMED Multilicense) určená studentům, učitelům a pracovníkům školy pro jmenovité přidělení licencí. Umožňuje osobám s přidělenou licencí využívat aplikace Adobe jak při výuce, tak i na domácí přípravu. A to včetně doplňkových mobilních aplikací a online služeb. K dispozici formou sady Adobe Creative Cloud pro počet od 500 licencí výš.

Instalace na soukromé počítače studentů či učitelů

Škola může licence nakoupené v rámci K12 multilicence nainstalovat nejenom na počítače v učebnách, ale také na soukromé počítače svých studentů či učitelů! Podmínkou je samozřejmě použití pouze pro nekomerční účely.

Zvýhodněné licencování Adobe pro členy sdružení EUNIS-CZ

Od dubna 2018 došlo k významnému zlevnění o cca 40 % produktů Adobe licencovaných formou předplatného, tzv. produktů Adobe Creative Cloud pro akademické členy sdružení EUNIS-CZ.

Zvýhodnění bylo dosaženo díky zkumulování jednotlivých nákupů všech členů v cloudovém licenčním programu VIP pomocí tzv. Propojeného členství (Linked Membership), což umožnilo posunout jednotlivé VIP účty do cenové hladiny Level 4, která představuje oproti základní cenové hladině Level 1 úsporu cca 40%. Jednotlivé účty jsou nadále nezávislé, tedy mají svou vlastní správu, svého původního administrátora, své původní výroční datum, svého vlastního prodejce.

Kterých produktů se zvýhodnění týká?

 • Jednotlivé aplikace Adobe CC, např. Photoshop, Illustrator, InDesign, Animate, Muse, Premiere adalší
 • Balík produktů a služeb Adobe Creative Cloud Všechny Aplikace
 • Platí pro licence na jméno (Named licence) i na počítač (Device licence)

Na koho se zvýhodnění vztahuje?

Zvýhodnění se vztahuje na všechny akademické členy sdružení EUNIS-CZ

Jak se připojit k Propojenému členství?

Stávající VIP účty (existující k cca 15. 3. 2018) byly k Propojenému členství připojeny automaticky.

U nových VIP účtů je potřeba, aby prodejce, ktery´ pro zákazníka účet zakládá, požádal prostřednictvím distributora o připojení pod Propojené členství.

Z praktických důvodu bylo dohodnuto, že žádosti nových členů budou u distributora shromažďovány a hromadně vyřizovány jednou za měsíc, vždy k 15. dni měsíce. Doporučujeme si před objednávkou ověřit u Vašeho prodejce, zda je schopen zajistit připojení Vašeho účtu pod Propojené členství.

SWS a.s. je předním velkoobchodním distributorem informačních technologií. Svým obchodním partnerům poskytuje široké portfolio výpočetní a kancelářské techniky. U mnoha značek je výhradním distributorem pro ČR. Patří mezi CZECH TOP 100 nejvýznamnějších firem a pravidelně se umísťuje na předních příčkách v anketě Český IT distributor.